X
تبلیغات
رایتل

زن و زیبایی ، عکس ، SMS ، آرایشی ، مدل لباس ، گردشگری

HTML clipboard

HTML clipboard

تولد 22 اژدهای کومودو در باغ‌وحش / گزارش تصویری


 لطفا تا باز شدن کامل  شکیبا باشید
در صورتی که هر یک از عکس ها باز نشد بر روی آن راست کلیک کرده و گزینه Show Picture را انتخاب کنید

دانش  - تولد 22 بچه کومودو در باغ‌وحش لس‌آنجلس،‌ امید به بقای این موجود در حال انقراض را افزایش داده است. کومودوها بزرگ‌ترین مارمولک‌های روی زمین هستند که جثه‌شان تا حدود سه متر قد و 90 کیلوگرم وزن هم می‌رسد
 

بهنوش خرم‌روز:اژدهای کومودو  بزرگ‌ترین گونه از خانواده مارمولک‌ها است که روی زمین زندگی می‌کنند. این موجودات که از نظر قیافه به موجودات قدیمی زمین هم شبیه هستند، حالا دیگر به ندرت روی زمین یافت می‌شوند.

به جز مواردی که در باغ‌وحش‌ها هستند، تنها 2500 کومودوی دیگر روی زمین باقی مانده که امروزه همه آن‌ها در 180 کیلومتر مربع زمین‌های پارک ملی کومودو در اندونزی زندگی می‌کنند.

به گزارش آسوشیتدپرس، کومودوها اغلب تخم‌ها و نوزادان خود را می‌خورند و همین امر،‌ بقای آن‌هارا با مشکل مواجه کرده است. در واقع تبدیل یک تخم به یک موجود بالغ، چالشی است که هر کومودو با آن مواجه می‌شود.

حالا با تولد 22 بچه کومودو در باغ‌وحش لس‌آنجلس،‌ دوست‌داران این موجودات بسیار به بقای آن‌ها امیدوار شده‌اند. به اعتقاد آن‌ها،‌ این بچه کومودوها امید آینده بقای کومودو روی زمین هستند.

این اولین باری است که این باغ‌وحش توانسته بچه کومودوها را سالم به زندگی وارد کند و به کم‌تر از ده باغ‌وحشی بپیوندد که در شمال آمریکا از عهده این کار برآمده‌اند.

بچه کومودوها 35 تا 50 سانتیمتر طول دارند و وزنشان به 85 گرم می‌رسد، اما در بزرگسالی آن‌ها تا نزدیک 3 متر قد خواهند داشت و  وزنشان ممکن است به 90 کیلوگرم هم برسد.

نرها اندکی از ماده‌ها بزرگ‌تر هستند و لکه‌های زردرنگی روی پوزه خود دارند. بدن این موجودات در هر دو جنس خاکستری رنگ است.  

 

 

گردنبند متولدین ماه فروردین گردنبند متولدین ماه اردیبهشت گردنبند متولدین ماه خرداد گردنبند متولدین ماه تیر گردنبند متولدین ماه مرداد گردنبند متواد ماه شهریور
گردنبند متولدین ماه مهر گردنبند متولدین ماه آبان گردنبند متولدین ماه آذر گردنبند متولدین ماه دی گردنبند متولدین ماه بهمن گردنبند متولدین ماه اسفند